Pompy ciepła

Niezawodne pompy ciepła


Pompy ciepła dzielą się ze względu na rodzaj energii, z którego korzystają, jednak zasada działania wszystkich pomp ciepła jest do siebie bardzo zbliżona. Pompy składają się zwykle z dwóch modułów zewnętrznego i wewnętrznego. Pierwszy z nich pobiera energię z powietrza, gruntu lub wody, a następnie przekazuje ją do modułu wewnętrznego, gdzie pobrana energia przekształcana jest w energię cieplną. Większość pomp ciepła charakteryzuje się cichym trybem pracy , a dzięki doskonałym materiałom wykonania i regularnym przeglądom jest trwała i służy przez wiele lat. Co więcej sama obsługa pompy nie stanowi najmniejszych trudności, ponieważ programy sterownicze są przystosowane do użytkowników.

Warto dodać, że pompa ciepła oprócz ogrzewania instalacji centralnego ogrzewania czy ogrzewania podłogowego sprawdzi się również do ogrzewania bieżącej wody w instalacjach c.w.u., a nawet może być dobrą alternatywą dla klimatyzatora. Jako jeden z najbardziej ekologicznych systemów grzewczych pompy są chętnie wybieraną techniką grzewczą. Oprócz tego bez trudu można wymienić wiele zalet montażu pompy ciepła. Między innymi nie wydzielają zanieczyszczeń ani odpadów, obniżają koszty ogrzewania, wykorzystują odnawialne źródła energii, cechują się wieloletnią trwałością i stosunkowo niskimi kosztami przeglądu. Wśród naszych usług znajduje się również montaż pomp ciepła. Jako jedna z nowoczesnych technik grzewczych wzbudza wiele zainteresowania, a przy tym może być zastosowana w większości budynków. Pomagamy również w doborze pompy ciepła, która sprosta oczekiwaniom klienta i zapewni całkowite dogrzanie pomieszczeń.

 

Instalacja kotłowni

Kotły gazowe, olejowe, stałopalne - montaż kotłów grzewczych


Kotłownia daje sporo możliwości pod względem doboru najlepszego urządzenia grzewczego. Co raz częściej powstają kotłownie jak najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Wszystko dzięki temu, że kotły mogą być zasilane na różne sposoby. Najczęściej stosowane rodzaje kotłów grzewczych to kotły gazowe, olejowe oraz stałopalne.

Kotły gazowe
Kotły gazowe są często wybierane ze względu na stosunkowo niskie koszty utrzymania i eksploatacji. Ich zadaniem jest przemiana gazu ziemnego lub płynnego w ciepło, które służy do dogrzewania budynku. Dużą zaletą kotłów gazowych jest to, że tym sposobem można również ogrzewać bieżącą wodę w kranie. To szybki i efektywny sposób na uzyskanie ciepłej wody. Należy jednak pamiętać, że kotły gazowe mają stosunkowo mniejszą moc, przez co lepiej sprawdzą się w przypadku budynków o mniejszym metrażu. Ponadto kotły gazowe są proste pod względem obsługi i nie wymagają przesadnie częstych przeglądów. Oprócz tego gaz stosowany do ogrzewania nie zawiera siarki, dlatego nie szkodzi przesadnie środowisku.

Kotły olejowe
Kotły olejowe są wygodne pod względem tym względem, że nie wymagają stałej obsługi, ponieważ są całkowicie zautomatyzowane. Materiałem wykorzystywanym do spalania jest olej opałowy, a zapewnienie jego odpowiedniego poziomu w specjalnym zbiorniku pozwala na stałą eksploatację. Dzięki temu kocioł pracuje bez większych awarii. Co więcej tego rodzaju kotły dokonują spalania całkowitego, co sprawia, że emitowana jest stosunkowo niewielka ilość spalin. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kotły olejowe wymagają częstszych przeglądów i serwisu w stosunku do innych kotłów.

Kotły stałopalne
Tego rodzaju kotły są często wybierane ze względu na niskie koszty utrzymania i eksploatacji. Trzeba poświęcić im nieco czasu ze względu na potrzebę dokładania opału oraz regularnego usuwania popiołu. Korzystając z tego typu kotła grzewczego można używać do spalania np. ekogroszku lub pelletu, dzięki czemu do atmosfery wydostaje się mniej szkodliwych substancji. Wybór materiału opałowego ma duże znaczenie biorąc pod uwagę środowisko. Ekogroszek będzie bardziej przyjaznym naturze materiałem opałowym w porównaniu do węgla.

Montaż kotłów grzewczych
Prawidłowy montaż kotła jest kluczowy dla jego sprawnego funkcjonowania przez wiele lat. Oprócz tego dbamy o to, by wszelkie wykonywane przez nas instalacje grzewcze były w pełni bezpieczne, dzięki zabezpieczeniu instalacji przed wpływem wysokich temperatur i ciśnienia. Poprawnie wykonana praca przez grupę fachowców przekłada się na zadowolenie i komfort klientów. Staramy się na każdym etapie współpracy odpowiadać na wszelkie pytania i potrzeby. Dzięki naszemu doradztwu klienci zyskują rzetelną usługę i chętnie nawiązują dalszą współpracę. W naszej ofercie tak samo, jak w innych przypadkach znajduje się również serwis i przeglądy kotłów.

Oferujemy:

  • budowę kotłowni,
  • modernizacje elementów kotłowni,
  • prace serwisowe,
  • montaż grup pompowych.
 

Instalacje c.w.u.

Podłączenie ciepłej wody użytkowej


Nowoczesne instalacje grzewcze odpowiadają za to, by w bezawaryjny i wydajny sposób zapewniać dostęp do ciepłej wody. Ponadto bez trudu może współpracować z różnego rodzaju kotłami np. kotłami węglowymi, gazowymi lub olejowymi. W ten sposób można zaoszczędzić koszty podgrzewania wody. Szybkie nagrzanie umożliwia natychmiastowy dostęp, a przez brak oczekiwania na dopływ ciepłej wody ograniczone jest również nadmierne zużycie wody. Nasz zespół hydraulików chętnie doradzi, jaka instalacja c.w.u. sprawdzi się najlepiej. Podpowiadamy również sposób rozprowadzania instalacji nowoczesnych technik grzewczych np. w systemie trójnikowym czy rozdzielaczowym. Dobrze przemyślana instalacja wodna w połączeniu zapewnia dopływ ciepłej wody użytkowej do wybranych pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Staramy się jak najrzetelniej spełniać oczekiwania naszych klientów.

Wybierając naszą firmę, można liczyć m.in na:

  • naprawy, konserwację i czyszczenie bieżącej instalacji,
  • wymianę i modernizację instalacji,
  • rozwiązanie problemów z ciśnieniem, hałasem i wibracjami instalacji,
  • przyłącza instalacji wodnych,
  • przyłącza i instalację grup wodomierzowych.
 

Instalacje c.o.

Montaż instalacji grzewczych


Instalacje c.o. opierają się na nowoczesnych urządzeniach grzewczych. Dobór odpowiedniej techniki grzewczej ma duże znaczenie ze względu na wygodę użytkowania. Nowoczesne instalacje c.o. zasilane są wodą, dlatego aby ją ogrzać konieczny jest element grzewczy. Często stosowane są w tym celu kotły olejowe, gazowe lub olejowe. Dostępne są również inne metody np. pompy ciepła eliminujące konieczność projektowania kotłowni. Centralne ogrzewanie ma wiele zalet, jest często wybierane ze względu na energooszczędność. Prawidłowo wykonana instalacja c.o. zapewnia komfortową temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Taka instalacja odznacza się wysoką wydajnością działania, dzięki czemu jest to metoda energooszczędna.

Jako fachowy zespół hydraulików wykonujemy nowoczesne instalacje grzewcze tylko przy użyciu wysokiej jakości trwałych materiałów pozyskiwanych od renomowanych producentów. Obok montażu instalacji c.o. wykonujemy również instalacje gazowe, montujemy pompy ciepła oraz podłączamy kotły i ogrzewanie podłogowe. Fachowy montaż instalacji grzewczych gwarantuje ciepło pomieszczeń i wysoki komfort użytkowników, a przy okazji zapobiega przesadnemu zawilgoceniu.

Wśród naszych usług znajdują się:

  • montaż centralnego ogrzewania,
  • montaż instalacji wysokotemperaturowych,
  • montaż instalacji ogrzewania podłogowego,
  • instalacja kotłów i pomp ciepła,
  • montaż instalacji gazowych,
  • naprawa i konserwacja istniejących instalacji.
 

Instalacje gazowe

Montaż i serwis instalacji gazowych


Za sprawą dużego doświadczenia w zakresie montażu instalacji hydraulicznych, grzewczych oraz gazowych doradzamy naszym klientom, jakie materiały oraz rozwiązania ciepłownicze najlepiej sprawdzą się w danym przypadku, na podstawie specyfiki budynku. Dokonując montażu instalacji gazowych zawsze działamy z obowiązującymi normami instalacyjnymi. Precyzyjny projekt oraz rzetelnie wykonana przez naszych hydraulików praca gwarantują bezpieczny montaż.

Obok montażu instalacji gazowej oferujemy również jej przeglądy i prace serwisowe. Dzięki naszemu doświadczeniu podejmujemy się pracy bez względu na stan i rozkład instalacji.

Przeprowadzamy:

  • montaż gazowych urządzeń grzewczych: serwisujemy i montujemy kotły gazowe,
  • przeglądy, naprawy lub modernizację instalacji gazowych,
  • przeglądy i czyszczenie pieców gazowych,
  • detekcję nieszczelności instalacji gazowych,
  • montaż instalacji gazowych,
  • konserwację urządzeń gazowych.
 

Instalacje klimatyzacyjne

Urządzenia klimatyzacyjne obsługujące jedno lub więcej pomieszczeń


Nowoczesne instalacje klimatyzacyjne pozwalają na idealne dopasowanie klimatyzatora do potrzeb użytkowników. W zależności od tego ilu pomieszczeń klimatyzowanych oczekujemy, tak będzie różnił się montaż klimatyzacji. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne mogą być dostosowane do pracy w jednym pomieszczeniu lub w kilku. Z reguły podstawowy klimatyzator to dwie połączone jednostki – jednostka zewnętrzna oraz jednostka wewnętrzna. Nowoczesność urządzeń pozwala nam na montaż klimatyzacji w formie pojedynczej jednostki zewnętrznej z kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Dzięki temu klimatyzacja jest dostępna w kilku pomieszczeniach. Rozbudowane systemy klimatyzacji sprawdzają się szczególnie w biurach, jednak jesteśmy gotowi dopasować się do potrzeb naszych klientów.

 

Instalacje wentylacyjne

Prawidłowy przepływ powietrza - skuteczna wentylacja


Dzięki montażowi instalacji wentylacyjnych następuje łatwa wymiana powietrza. To w dużym stopniu poprawia i komfort i samopoczucie oraz ma pozytywny wpływ na wydajność w pracy. Montowane przez naszych specjalistów instalacje wentylacyjne pochodzą tylko od renomowanych producentów. Dzięki temu zapewniamy naszym klientom nowoczesne urządzenia, charakteryzujące się wydajnością, łatwą obsługą, a także niezawodnością. Instalacje wentylacyjne mogą być wzbogacone o system rekuperacji, dzięki której następuje wymiana powietrza, ale przy tym nie wpływa na straty ciepła. Możliwości instalacyjne zawsze zależą od specyfiki budynku, a my doradzamy, jakie rozwiązania techniczne sprawdzą się najlepiej.

Zalety instalacji wentylacyjnej:

  • prawidłowa wymiana powietrza niezbędnego do oddychania,
  • prawidłowy przebieg procesu spalania,
  • obniżanie zawartości wilgoci w powietrzu wewnętrznym,
  • pomoc w usuwaniu zanieczyszczeń pyłowych,
  • usuwanie przykrych i uciążliwych zapachów.
 

Instalacje hydrauliczne i sanitarne

Montaż instalacji hydraulicznych oraz ich konserwacja


Do podstawowych zadań hydraulika należy przede wszystkim montaż pełnej instalacji hydraulicznej oraz prace związane z naprawą instalacji oraz jej konserwacją. W związku z tym zakres usług hydraulicznych jest niezwykle szeroki. Montaż instalacji hydraulicznych to nie tylko podprowadzanie bieżącej wody w całym budynku, bardzo często są to również mniej wymagające zadania.

Przykładem tego może być montaż armatury łazienkowej. Są to zatem prace związane z podprowadzeniem wody oraz montażem np. muszli WC, wanny, bidetu, czy baterii łazienkowych. Dokonując montażu lub wymiany baterii łazienkowych ściennych lub stojących, hydraulik zawsze wcześniej sprawdza rury instalacji wodnej, aby móc dopasować ją istniejącej instalacji. Zatrudniając hydraulika klienci mogą liczyć również na fachową pomoc w przypadku awarii. W zakresie usług znajduje się nie tylko naprawa ciekącego kranu, ale również naprawa i udrażnianie rur. Hydraulik specjalista ocenia każdy przypadek indywidualnie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wie, czy wystarczy udrożnienie lub naprawa rury, czy konieczna będzie jej całkowita wymiana. W przypadku prac remontowych możliwa jest modernizacja instalacji hydraulicznej, wymiana rur, relokacja ujęć wody i odpływów, czy weryfikacja szczelności.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zagwarantować profesjonalne usługi hydrauliczne oraz pełne bezpieczeństwo podczas naszej pracy. Oferujemy fachowy montaż instalacji sanitarnej i hydraulicznej, instalacje wody ciepłej i zimnej oraz instalacje centralnego ogrzewania. W swojej pracy wykorzystujemy materiały renomowanych producentów. Materiały o wysokiej jakości gwarantują swoją niezawodność na wiele lat.

 

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Zasady montażu instalacji kanalizacyjnej


Instalacja wodno-kanalizacyjna może zostać wykonana przez hydraulików zgodnie z projektami klientów lub według projektów własnych. W każdym projekcie szczegółowo omawiamy plany budynków oraz przebieg rur, aby w prawidłowy sposób zaopatrzać budynki w wodę oraz odprowadzać ścieki. Każdy projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej musi być dokładnie przemyślany, by nie kolidował z innymi systemami. Podprowadzamy wodę bezpośrednio do umywalek, pryszniców, wanien czy toalet, jednocześnie zapewniając sprawne odprowadzanie nieczystości komunalnych.

  • przewody kanałowe należy układać ze spadkiem w stronę odpływu
  • minimalny spadek układania rur to 2-3% (ok. 3 cm na metr)
  • niedopuszczalne jest poziome ułożenie rur
  • unikanie kolanek o kącie 90 stopni na rzecz dwóch kształtek 45 stopni
  • rury o większej średnicy najrzadziej się zapychają